31.08.2011 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na léčení hospodářských zvířat homeopatiky chtějí poslanci EU věnovat dva miliony eur

Europoslanci chtějí věnovat dva miliony eur (48 milionů korun) z unijního rozpočtu, tj. z peněz daňových poplatníků, na výzkum využití homeopatik pro hospodářská zvířata. Někteří zákonodárci to však považují za neekonomické.
Návrh na poskytnutí dvou milionů eur byl schválen před několika dny v zemědělském výboru Evropského parlamentu jako dodatek k návrhu unijního rozpočtu. Upozornili na to britští europoslanci z Evropské konzervativní a reformní skupiny (ECR), do níž patří i ODS.
Podle nich je vynaložení milionů na vysoce diskutabilní léčbu pro krávy a ovce v době ekonomické krize, kdy vlády po celé Evropě přistupují k tvrdým úsporným opatřením, naprostým šílenstvím.
Europoslanec ODS Hynek Fajmon prohlásil, že je to jen jeden z mnoha příkladů zbytečného utrácení peněz v době, kdy naopak by evropská administrativa měla šetřit. V oblasti zemědělství máme navíc před sebou pro české zemědělce mnohem důležitější témata, jako rovné podmínky pro nové členské státy nebo zastropování plateb.
Většina veterinárních lékařů je velmi skeptická ohledně účinnosti homeopatické léčby pro hospodářská zvířata. Britská asociace veterinářů BVA již před časem varovala - nemůže souhlasit s používáním homeopatických léků u nichž není prokázána bezpečná účinnost.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down