09.03.2004 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Moravě platí méně

Farmáři se podle šéfa odbytového družstva Centroodbyt Jana Veleby rozhodují, jak budou postupovat dál. Zatímco v Čechách většina masokombinátů platí chovatelům za prasata požadovaných 30 korun za kilogram, na Moravě se cena pohybuje od 28 do 30 korun. Rozhodnutí o případných demonstracích zatím nepadlo.

Chovatelé zvažují další postup vzhledem k tomu, že hranici 30 korun porušil masokombinát Martinov, který je však v rukou zemědělců, konkrétně společnosti Milkagro. Martinov údajně platí 28 korun za kilogram a v podstatě ovlivňuje ceny na střední a severní Moravě.
Klíčový odběratel, masokombinát v Kostelci, se podle Veleby zatím nevyjádřil a chovatelé prasat s ním budou dále jednat. Jejich krizový štáb má nátlakové akce připraveny a sejít by se měl opět zřejmě ve středu.
Devět odbytových družstev, která jsou členy Centroodbytu, drží cenu a pod 30 korun neprodávají. Když jim někde prasata nevezmou, vyváží je. V tomto týdnu by členská družstva podle Veleby měla vyvézt asi šest až sedm tisíc prasat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down