Na severu Polska zachraňují koně

Rozvodněné řeky Postomia a Warta uvěznily na nevelkých ostrůvcích přes půl stovky koní. Do akce se po dvou dnech zapojili vojáci a veterináři.

Záchranná akce začala na Silvestra. Koně se pásli na ostrůvcích mezi řekami Postomia a Warta v národním parku Ústí Warty. Hladina ale kvůli tání prudce stoupla a koně odřízla od pevniny. V ohrožení jich zůstává bezmála padesát.
Včera ráno dorazila do lubuského vojvodství vojenská obojživelná vozidla. Ani ta se ale nedostala ke stádům přímo. Pod ledovými krami není vidět terén, stroje proto musí navigovat správci místního národního parku po paměti, napsala Gazeta Wyborcza. První vůz proráží cestu, druhý má za úkol převést zvířata.
Záchranáři zatím převezli osm koní. Nejprve se zaměřili na stádo, které uvízlo až dva kilometry hluboko v rozlivu. Koně se na korbu transportéru báli vejít, přestože dostali sedativa a provázeli je jejich majitelé, které dobře znají.
„Dnes bychom chtěli zachránit zbývajících dvacet sedm koní z tohoto stáda. Pokud se to podaří, v pátek začneme odvážet druhou skupinku,“ řekl mluvčí lubuské hlídky Dariusz Žoladziejewski.
Zdroj: MfD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *