20.09.2012 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Slovensku budou zpřísněny podmínky chovu bojových plemen psů

Ministerstvo zemědělství oznámilo, že pro chov psů bojových plemen bude potřebné povolení. Zpřísní se také požadavky ohledně odborné způsobilosti majitelů nebezpečných čtyřnohých zvířat - budou s nimi muset absolvovat výcvik.

V poslední době přibylo případů napadení lidí psem. Slovenští poslanci rozhodli o přísnějších podmínkách pro držení různých šelem.
Uvažují o zpřísnění trestů pro vlastníky psů, pokud jejich miláček vážně zraní nebo usmrtí člověka. V současné době hrozí majiteli psa jen pokuta, ale dle nových pravidel by ho soud mohl poslat do vězení. Přísnější podmínky pro pohyb psů na veřejnosti v současnosti platí na Slovensku jen v případě, že zvíře v minulosti zranilo člověka. V takovém případě ho může na veřejném prostranství vodit jen dospělý a pesmusí mít nasazen náhubek. Obce a města zase mohou rozhodnout o omezení volného pohybu psů nebo vymezit místa, kde je vstup se psem zakázán.
Slovenský parlament nedávno zpřísnil pravidla chovu různých šelem, jako například lvů nebo tygrů. K umístění těchto zvířat ve městě nebo v obci bude nutný souhlas samosprávy. Opatření, které se ale nevztahuje na psy, sněmovna odůvodnila tím, že v posledním období se v zemi rozmohl chov zvířat nebezpečných pro člověka.
Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down