16.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Velikonoce by neměla doplácet zvířata

Velikonoce jsou sice svátky vzkříšení, ovšem v případě uhynulých kuřat, jako poutačů v obchodech o nějakém znovuzrození nelze hovořit.

Není to nic špatného, že se obchodníci snaží upoutat na své výrobky pozornost, ovšem, chtějí-li k tomu využít živých zvířat, měli by být velmi opatrní. To, co na první pohled vypadá velmi mile a atraktivně, nemusí být milé zvířatům. Jde především o roztomilá kuřata, či mladé králíky. Neví-li si „propagátor“ rady, měl by se poradit s odborníkem, chovatelem, či inspektorem místně příslušné veterinární správy, ale především by si měl uvědomit, že na sebe bere zodpovědnost za živé tvory.
Zejména mláďata potřebují dostatečné teplo, krmení, napájení, i pocit intimity. Nejlépe, jsou-li s rodiči. V případě kuřat teplo kvočny může nahradit žárovka.
Proto Státní veterinární správa ČR v těchto předvelikonočních dnech apeluje na zdravý rozum a soudnost. Kdyby se někdo přesto setkal s případem neodpovídajícího držení zvířat, může kontaktovat nejlépe obec, popřípadě místně příslušnou veterinární správu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down