15.01.2019 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Žofíně bylo veterinářů nejvíc (zní to jako z písně Yo Yo Band)

Však také 12. ledna na reprezentačním plese, který pořádala Komora veterinárních lékařů ČR, známá kapela Yo Yo Band hrála. Tedy mimo jiné si na své přišli i příznivci klasických tanců, ke kterým hrál Septet Plus Dalibor Kaprase.

Obnovit tradici veterinárních plesů nebylo jednoduché, ale po prvních ročnících lze potvrdit, že to byl dobrý nápad. Setkání v krásných prostorách pražského Žofína je příležitostí probrat v jiném prostředí i profesní věci, v jiném světle se některé náhle jeví být méně problematickými.

Nová prezidentka Komory, Radka Vaňousová přivítala kolegy praktické veterináře, kolegy z Veterinární a farmaceutické univerzity, výzkumu a průmyslu, ze Státní veterinární správy jejího ústředního ředitele, dále prezidentku slovenské Komory veterinárních lekárov a kolegy prezidenty České lékařské komory a České stomatologické komory.

Z neformálních rozhovorů byl patrný soulad a prokazatelná snaha nacházet společná témata. Například s humánními lékaři má KVL úzké kontakty nejen v rámci jednání s ostatními profesními komorami zřízenými ze zákona. Obdobně je tomu se stomatology. Prezident ČSK Roman Šmucler potvrdil, že i stomatologové se podobně jako veterináři potýkají s tzv. vinklařením, tj. s prováděním odborných výkonů nezpůsobilými osobami. Upozornil také na rizika průniku korporací do lidské medicíny, a jak řekla Radka Vaňousová, i té veterinární.

Za Státní veterinární správu ČR se vyjádřil její šéf Zbyněk Semerád. Uvedl, že je velmi rád, že se mu konečně podařilo zúčastnit se tohoto přátelského a reprezentativního setkání s tím, že není dobré spoléhat se často na  úřední a jaksi oficiální postupy, vždy je prospěšnější dát přednost osobním setkáním.

Veterinární stav je specifický tím, že se zabývá a živí řešením zdravotních problémů zvířat, což ale může a mnohdy i má vazbu na zdravotní stav lidí. A nelze zapomenout i na zásadní vliv na zdravotní nezávadnost a kvalitu potravin. Ale to jsou snad věci tak samozřejmé, že na ně při tanci řeč ani nepřišla.*

Josef Duben

PR KVL

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down