07.06.2011 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Pod záštitou ministerstva zemědělství proběhne na Brněnském výstavišti (BVV) ve dnech 23. – 26. června Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky.

V rámci programu Chovatelské fórum 2011 bude řešena problematika chovu prasat, skotu a malých přežvýkavců, mýty a fakta o výživě a zdraví koně:
Cesty vedoucí k dosažení rentabilního chovu prasat
aktuální stav a perspektivy chovu prasat, management zdraví, zkušenosti z nizozemského chovu prasat, hodnocení výživného stavu, probiotika a stimulátory růstu, vakcinace, kastrace kanečků, stres – negativní vliv a možnosti prevence apod.
Chovatelská a zdravotní problematika v chovech skotu a malých přežvýkavců, perspektivy chovu skotu, management prosperity chovu skotu, výživa krav v přechodném období, výživa základ zdraví, management reprodukce dojného a masného skotu, poznatky z USA pro chov skotu, perspektivy chovu ovcí a koz apod.
Mýty a fakta o výživě a zdraví koně
perspektivy chovu koní, nutriční stav koně a optimální krmná dávka, kvalita rohoviny kopyt, příčiny dermatologických změn, parazitární infekce, epizootologické požadavky na vakcinaci apod.

Tradiční soutěží na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky je MISS SYMPATIE, která umožňuje zapojit do hodnocení vystavovaných zvířat také návštěvníky. Soutěž najdete na vstupenkách na výstavu. Pokud se Vám tedy některá z vystavovaných „kravích dam“ líbí, dejte jí svůj hlas!

Vyplněný slosovatelný kupon odevzdejte ve stánku vydavatelství Profi Press s.r.o. v blízkosti předvadiště v pavilonu F, stánek č. 014. Poslední den výstavy se všechny odevzdané kupony vyhodnotí a bude vyhlášena „nejkrásnější kráva brněnské výstavy“. Zároveň budou vylosováni tři účastníci, kteří obdrží hodnotné věcné ceny a předplatné vybraného titulu vydavatelství Profi Press s.r.o.

U příležitosti Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně připravilo vydavatelství Profi Press slavnostní křest knihy COW SIGNALS.

Tuto publikaci vydává Profi Press po dohodě s jejím autorem, nizozemským veterinářem Janem Hulsenem jako české vydání praktické příručky pro management mléčných farem v České republice. Je to bohatě ilustrovaná publikace, která v kostce, velmi praktickou, stručnou a srozumitelnou formou postihuje nejzákladnější principy etologie v chovu krav na mléčné farmě. Celý obsah je postaven na potřeby interpretovat pocity a chování skupin krav i jednotlivých zvířat do opatření managementu farem v rizikových místech chovu. Zahrnuje vedle fyziologie i zajímavé postřehy z chování a projevy zvířat na pastvě, ve stáji, při krmení, při dojení, při porodu atd. Souhrnně informuje o tom, že na základě vlastních pocitů vysílá kráva celý život kontinuálně signály o svém zdraví, úrovni výživy, ustájení a produkci. Tyto signály by se měly stát pro producenty mléka výzvou k okamžitému rozhodnutí a k přijetí opatření jak problémy řešit.

Westernový program pod názvem Farma John Deere připravuje pros letošek inovaci. Na kolbišti se společně s koňmi bude prezentovat stádo mladých jalovic z Galloway Farm. Návštěvníci uvidí značkování telat, lasování i zahánění do ohrady v podání předních českých jezdců. Program bude obsahovat také exhibiční soutěže v jízdách zručnosti (trail) a ukázky nejrůznějších disciplín jako horsemanship, reining či hunter. Těšit se můžete na dvě desítky koní plemene quarter horse, appaloosa a paint. Diváci si budou moci vyzkoušet komunikační hry s koněm Equipoint, letos poprvé se třemi různými charaktery koní.
Souběžně s Národní výstavou hospodářských zvířat a zemědělské techniky je pořádána výstava BIOMASA. Představí technologie a techniku pro transformaci a využití obnovitelných zdrojů energie, především z odpadní a cíleně pěstované fytomasy, ale i jiné biologicky rozložitelné hmoty.

Výstavu BIOMASS doplňuje bohatý doprovodný program strukturovaný do čtyř tematických pilířů.
• Zvýrazněna bude tentokráte problematika bioplynových transformací v bioplynových stanicích, o kterou vystavovatelé, potencionální investoři a odborná veřejnost projevují největší zájem.
• V tematickém bloku Energetický potenciál odpadní a zbytkové biomasy v koloběhu živin a hospodaření na půdě budou komplexně v širších souvislostech trvale udržitelného hospodaření představeny progresivní technologie kompostování a konverze živin.
• Zařízení a techniky bezpečného a energeticky vysoce účinného spalování fytomasy a tuhých paliv z fytomasy nabídne tematický blok Produkce tepla suchou termochemickou konverzí paliva z fytomasy.
• Motorová biopaliva jsou dlouhodobě předmětem zájmu z hlediska produkce i jejich užití. Proto čtvrtý tematický pilíř doprovodného programu je koncipován s názvem Nové výzvy pro směsné a biogenní pohonné hmoty.

Letošní výstava BIOMASA dotvoří v roce 2012 pomyslný čtyřlístek souběžně pořádaných mezinárodních veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down