18.05.2007 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky 2007

Výstava patří z hlediska zastoupení předváděných hospodářských zvířat mezi největší v České republice ( 17.5. - 20.5.2007).

Více než 1000 dojnic, prasat, ovcí, koz, koní a králíků zaplnilo přerovské výstaviště, které hostí tradiční Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Expozice se účastní 184 vystavovatelů z celé ČR. Zájemci si mohou na výstavišti prohlédnout zástupce českého strakatého i holštýnského skotu, který je speciálně šlechtěn pro produkci mléka.
Hlavním organizátorem 5. ročníku výstavy je společnost Genoservis, která spolu s chovatelskými svazy, sdruženími a dalšími institucemi zajišťuje vystavení a předvádění hospodářských zvířat, a společnost Veletrhy Brno, jež zajišťuje zemědělskou techniku. Akce se koná s podporou Ministerstva zemědělství ČR, které má na 80 čtverečních metrech vlastní expozici. Program výstavy je podobně jako v předchozích letech rozdělen do čtyř dnů. Zatímco čtvrtek patří přehlídce a hodnocení masného skotu, pátek bude, stejně jako loni, na programu národní šampionát holštýnského skotu a poté přehlídka českého strakatého skotu. Sobota patří zájemcům o ovce a kozy, na závěr proběhne v neděli předvádění a hodnocení koní. V expozici zemědělské techniky se mohou návštěvníci těšit na stroje a zařízení pro přípravu krmiv a chov hospodářských zvířat, ve velké míře budou zastoupeny zemědělské stroje pro zpracování půdy nebo sklizeň.
Součástí Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky jsou odborné semináře a řada soutěží.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down