22.06.2011 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

V letošním roce proběhne již podruhé na brněnském výstavišti Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky (23. – 26.6.). Poprvé se v Brně uskutečnila v roce 2009, dříve se konala v Přerově.

Na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky je přihlášeno více než 400 vystavovatelů a chovatelů s rekordním počtem hospodářských zvířat čítajících okolo 800 kusů skotu, ovcí, koz a koní. Výstava proběhne ve dvou pavilonech. Vystavovatelé budou prezentovat také své portfolio krmiv, veterinárních přípravků, reprodukční techniky, technologie pro chov hospodářských zvířat a nebudou chybět ani zemědělské stroje. V pavilonu „V“ a na venkovních prostorách areálu bude vystavovat 175 firem ze 12 zemí. Největšímu zájmu se v současné době těší bioplynové transformace v bioplynových stanicích, kterým bude věnována mimořádná pozornost.

Doprovodný program vytvoří soutěžní přehlídka plemenných býků, po ní přehlídka masného skotu podle jednotlivých plemen. Brněnskou národní výstavu využijí zemědělci po celé čtyři dny k propagaci českých zemědělských produktů, gurmány potěší program česká kuchyně s ukázkami úpravy masa, osvědčených receptů i ochutnávek. Výstavu doplní i prezentace krmiv, veterinárních přípravků, reprodukční techniky a zemědělských strojů.

Páteční program bude věnován chovatelům dojného skotu a prasat. Chovatelé představí národní šampiony, proběhne národní šampionát holštýnského skotu, českého strakatého skotu, předvádění a hodnocení prasat. Připraven je i westernový program koní.

V sobotu přijedou chovatelé ovcí a koz. Součástí programu je například soutěž ve stříhání ovcí. Chovatelé se budou prezentovat také úpravou masa. Návštěvníci si budou moci podojit kozu nebo ostříhat ovečku. Poslední den pořadatelé vyhlásí také nejsympatičtější jalovici, rozhodnou o ní návštěvníci. V neděli program uzavře Den chovatelů koní. Asociace chovů koní vyhlásí šampióna a šampiónku výstavy (slavnostní defilé), proběhne parkurové skákání ČSP, skákání ve volnosti, ukázka zápřeže, čtverylky, barokní ježdění, westernový program aj.

Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky doplní od pátku výstava chovatelských potřeb PROPET. Na víkend se v brněnském výstavišti připravuje také mezinárodní výstava psů Intercanis a výstava koček Interfelis.
Podrobnější informace najdete na www.vystavazvirat.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down