04.03.2010 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Národní značka kvality, Klasa

Ocenění získalo 1323 výrobků a 227 firem

Na potravinářských veletrzích Salima získalo 1323 výrobků od 227 firem národní značku kvality Klasa. Tato značka je udělována kvalitním českým potravinářským a zemědělským výrobkům od roku 2003. Značku Klasa řídí od počátku roku 2004 Státní zemědělský intervenční fond. Podle průzkumu mají výrobky s označením Klasa vyšší odbyt, téměř o třetinu.
Ministerstvo zemědělství představilo na veletrhu také novou marketingovou značku Regionální potravina, která by měla zvýšit zájem o tuzemské potraviny. V rozpočtu je pro letošní rok na tuto značku vyčleněno 50 milionů korun.
Celostátní program na podporu prodeje regionálních potravin bude zahájen nejpozději v květnu. V současné době probíhá výběrové řízení na marketingové společnosti, připravují se přesná pravidla, na kterých se podílejí kromě Ministerstva zemědělství a Agrární komory také kontrolní orgány jako Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Státní veterinární správa. Potraviny od tuzemských výrobců resp. v okolí bydliště, jsou čerstvé, ekologické. Lidé tak mohou podpořit potravináře a zemědělce ze svého regionu, a tím i zvýšit zaměstnanost v regionu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down