11.09.2009 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Násadová vejce i kuřata lze vyvážet z ČR do Ruska

SVS ČR se podařilo vyjednat pro naše vývozce srozumitelné podmínky pro uplatnění našich produktů na ruském trhu

Od počátku září je možné opět do zemí Ruské federace vyvážet z ČR násadová vejce, rovněž tak jednodenní kuřata. Naše republika byla ruskou stranou posouzena jako země, kde se nevyskytuje aviární influenza, ani zde není v tomto ohledu aktuální riziko. Rovněž tak jsme byli ruskými odborníky shledáni jako země s dobrou nákazovou situací. To, co platí pro obchodování se zeměmi EU, platí pro naše případné vývozce i východním směrem.
Státní veterinární správa ČR je tím subjektem, který je z hlediska případného vývozu potravin živočišného původu a živých zvířat do Ruska důvěryhodný a který potvrzuje ruské požadavky na zdravotní nezávadnost (požadované ruskou veterinární legislativou).
Lze říci, že Státní veterinární správě se podařilo vyjednat pro naše vývozce srozumitelné podmínky pro uplatnění našich produktů na velkém ruském trhu. Kromě EU vyjednaných vývozních certifikátů má totiž ČR s ruskou stranou na základě bilaterálních jednání schválené vývozní certifikáty na celou řadu komodit. Jsou to například vývozní osvědčení na vývoz plemenného skotu (i jatečného skotu), spermatu býků, králičího masa, na vývoz krmiv pro psy a kočky, na vývoz loveckých trofejí, surových kůží i prasečích štětin. Všechny tyto certifikáty (originály) mají k dispozici krajské veterinární správy a jejich kopie jsou k nalezení na webových stránkách www.svscr.cz.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down