08.11.2001 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Navrátil S, Svobodová Z, Lucký Z. Choroby ryb. VFU Brno, 2000:155. ISBN 8085114925. Brožovaná vazba 21x29,5 cm.

Po několik letech obohatila naše Alma mater odborný knižní trh novým skriptem zabývající se problematikou chorob ryb. Předkládané skriptum „Choroby ryb“ představuje základní studijní materiál pro posluchače fakulty veterinárního lékařství a fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Představuje zároveň i dostupný zdroj základních informací o chorobách ryb pro praktické veterinární lékaře a širokou rybářskou veřejnost.

Obsahově i formou vychází z dnes již rozebraného skripta Lucký Z.: Choroby chovných ryb, jehož 2. vydání vyšlo v roce 1986. Původní text byl upraven a doplněn podle nejnovějších poznatků. Úvodní kapitoly a převážnou část kontagiózních chorob zpracoval Doc. MVDr. Stanislav Navrátil, CSc., kapitoly týkající se nekontagiózních chorob pak především vypracovala Prof. MVDr. Zdenka Svobodová, DrSc.
Skriptum pojednává o chorobách a chorobných stavech ryb, které se vyskytují v našich chovech hospodářsky důležitých ryb. Zmiňuje se také o nejdůležitějších chorobách akvarijních ryb a neopomíjí ani ty, u nichž existuje potenciální možnost výskytu i v našich podmínkách.
Vzhledem k tomu, že omezený rozsah předloženého studijního textu neumožňuje publikaci všech současných poznatků o chorobách ryb, je ve skriptu uveden zkrácený seznam stěžejní použité a doporučené literatury. Úplný seznam použité literatury je uložen v dokumentaci ústavu chorob zvěře, ryb a včel FVHE VFU Brno.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down