20.03.2002 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Největší prodejní výstava v ČR

7.ročník mezinárodní výstavy chovatelských a jezdeckých potřeb PROPET 2002 se uskuteční od 28. do 30.června na brněnském výstavišti. Výstava PROPET je největší a nejvýznamnější akcí svého druhu v České republice a v loňském roce ji shlédlo téměř 24.000 návštěvníků.

Podle oficiálních průzkumů je tedy meziroční růst návštěvnosti ve srovnání s předchozími ročníky celých 41%. V průběhu loňské výstavy se v tiskovém středisku brněnského výstaviště akreditovalo 122 novinářů. Vhodným termínovým propojením s mezinárodní výstavou psů INTERCANIS dává výstava PROPET chovatelům skvělou příležitost k návštěvě se svými miláčky. Vstup do areálu brněnského výstaviště je umožněn každému majiteli zvířete, který prokáže platné potvrzení jeho očkování od veterinárního lékaře.
Prodejní výstavy PROPET a mezinárodní výstavy psů INTERCANIS se v roce 2001 účastnili chovatelé a vystavovatelé z celkem dvaceti zemí.
Vystavovatelé a prodejci mají ideální příležitost k oslovení přímo konkrétní cílové skupiny svých zákazníků a návštěvníci možnost nejširšího výběru ze sortimentu chovatelských potřeb.
Zvířata na PROPETU
Součástí PROPETU bude i v letošním roce výstava ušlechtilých koček pořádaná Českým svazem chovatelů-Sdružením chovatelů koček v ČR. V loňském ročníku zde byla zastoupena snad všechna známá plemena koček a po oba dva víkendové dny byla chovatelům a návštěvníkům k dispozici poradenská služba. Návštěvníci měli možnost získat bližší informace nejen o chovech a plemenech koček, ale i o zdravotní problematice a organizování chovatelství v ČR.
Změna nastane u koňské výstavy a show BRNO TROPHY, kde se termín jejího konání posouvá na rok 2003. Pořadatelům projektu, občanskému sdružení Horseman, ztížilo pro letošní ročník pořádání této velkolepé akce zavlečení slintavky a kulhavky do okolních zemí v loňském roce a následný odliv sponzorů. Horseman společně se svým partnerem akciovou společností Veletrhy Brno vyvíjí maximální úsilí pro získání finančních prostředků na zajištění tradiční vysoké úrovně akce v roce 2003.
Přítomnost koní na PROPETU 2002 bude zastoupena ukázkami pedagogicko-psychologické formy hippoterapie spojených s projížďkami pro děti na koních a ponících. Chovatelé návštěvníkům předvedou jak se o koně pečuje v běžném denním režimu a zájemcům poskytnou odborné poradenství.
Co se chystá pro návštěvníky
Bohatý a pestrý program oživí již tradičně odborníci ze Zoologické zahrady města Brna se svými svěřenci a v cyklu odborných přednášek budou seznamovat návštěvníky s jejich životem a péčí o ně.
Pokračování bude mít i loňská úspěšná akce nazvaná Vetcanis, kde v soutěži předvedou své psí miláčky veterinární lékaři.
Výstavka drobných hlodavců v pavilonu A1 potěší a inspiruje ty milovníky zvířat, kteří nemají možnost pořídit si psa nebo kočku a přesto se chtějí stát chovateli nějakého zvířátka
Záchranná stanice Seiferos má ve své péči více jak 60 dravců a sov, kteří na PROPETU předvedou své letecké dovednosti. Sokolníci se usadí na travnaté ploše u pavilonu A1 a součástí jejich vystoupení bude zajímavé povídání o životě jejich dravců.
Výcvik služebních psů a přehlídku jízdní koňské policie předvedou ve svém programu příslušníci Městské Policie Brno. Svůj tábor s autoškolou pro děti a dětským dopravním hřištěm příslušníci rozloží na volném prostranství mezi pavilonem A1 a hlavní bránou brněnského výstaviště.
Programové seřazení všech akcí návštěvníkům skvěle umožní vychutnat si celou výstavu PROPET a její doprovodné akce i se svými zvířecími miláčky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down