15.04.2003 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Němci vyvinuli test na SARS

Německá biotechnologická firma včera oznámila, že začíná prodávat test, který dokáže odhalit virus SARS už v začátcích. Prostřednictvím výtěru z krku, slin či výměšků je možné získat výsledek za dvě hodiny. Testy dosud trvaly nejméně deset dnů. Nová analýza by podle odborníků měla částečně zpomalit další šíření nemoci.

Šest případů nakažení virem akutního syndromu dýchacích cest (SARS) oznámila z evropských zemí Velká Británie a Švýcarsko, pět Francie. V Británii se dokonce objevil první případ pacienta nakaženého přímo v Evropě.
Odborníci se domnívají, že virus zmutoval, a proto je možné, že se jeho síla nesnižuje. Lékaři v jedné z nemocnic v Hongkongu, která byla onemocněním silně zasažena, mohli u pacientů pozorovat rozdílné symptomy a prudkost onemocnění. „Chceme zjistit, proč virus působí tak rozdílně. Pokud to budeme vědět, můžeme předpokládat, kteří pacienti budou postiženi více," prohlásil biochemik Stephen Cui z Čínské univerzity v Hongkongu a dodal, že předchozí průzkumy ukázaly, že virus zmutoval, ale ne nijak výrazně.
Nejvíce postiženou neasijskou zemí je Kanada, kde v sobotu podle tamních hygieniků na SARS zemřeli tři lidé. Počet těch, kteří viru v Kanadě podlehli, se tak zvýšil na 13.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down