Německo zakázalo dovoz mléčných sladkostí z Číny

Výrobky obsahovaly melamin.

Německé úřady dnes oznámily, že našly v obchodech ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko čínské sladkosti kontaminované melaminem. V Číně po konzumaci mléka s obsahem melaminu zemřely čtyři děti a tisíce dalších byly hospitalizovány s poškozením ledvin. Bonbony s názvem Bílý králík se do Německa z Číny dostaly přes Nizozemsko. Cukrovinky si lidé mohli zakoupit ve specializovaných obchodech s asijským jídlem. Nyní již byly produkty z pultů staženy a nepředstavují zdravotní ohrožení.
Stejné sladkosti stáhly minulý týden z prodejen Austrálie a Nový Zéland, když v nich jejich kontroloři nalezli melamin.
Melamin je průmyslová chemická látka, která při testech dodává mléku zdánlivě vysoký obsah proteinu. Kvůli údajnému přidávání melaminu do mléka zatkla čínská policie v úterý 22 osob, převážně manažerů mlékáren.
V Číně onemocnělo kvůli konzumaci mléčných výrobků s obsahem melaminu 54.000 dětí. Odpovědní pracovníci v Pekingu slíbili, že přísně potrestají všechny, kdo jsou za skandál s melaminem odpovědní, a zahájili měsíc trvající „očistnou kampaň“, která se zaměřuje především na systém produkce a výkupu mléka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *