15.01.2018 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Němečtí farmáři požadují odstřel divočáků

Svaz německých zemědělců (DBV) požaduje odstřel sedmdesáti procent všech divokých prasat v Německu ve snaze předejít rozšíření afrického moru prasat ze zemí středovýchodní Evropy.

Redukci stavu divokých prasat podpořil německý ministr zemědělství Christian Schmidt. V současné situaci nutné, aby úřady povolily střílet i samice, které čerstvě porodily, a jejich selata. Utrpení, které by zvířata čekalo v případě nakažení africkým morem prasat, je podle místopředsedy DBV menší, než to, které jim způsobí odstřel. Přemnožení divočáků podpořilo masové pěstování kukuřice, která černé zvěři poskytuje obživu i úkryt.

O snížení stavu divočáků v poslední době rozhodly některé spolkové země, např. Bavorsko a Hamburk. Myslivcům nabízejí za zastřelené kusy finanční odměnu. Svaz zemědělců chce v obavě před rozšířením afrického moru prasat z Česka či Polska zavést další preventivní opatření: policisté by podle DBV měli na hranicích kontrolovat za pomoci služebních psů, zda nejsou dováženy rizikové potraviny; lidé, kteří budou do Německa přijíždět na výpomoc při sklizni, by měli být informováni o nebezpečí šíření prasečího moru a podepsat by měli příslušné poučení; chovatelé prasat by se měli postarat o čištění a dezinfekci kamionů převážejících zvířata.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down