15.07.2002 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nepovolený hormon by nám hrozit neměl

V souvislosti se zjištěním Stálé komise pro potravní řetězce a zdraví zvířat EU (The Standing Committee for the Food Chain and Animal Health), které se týká nálezu nepovoleného růstového hormonu MPA v některých potravinách vyráběných v zemích Evropské unie, Česká zemědělská a potravinářská inspekce sděluje, že by se takové potraviny na českém trhu neměly podle platné legislativy vyskytovat.

Růstový hormon MPA (medroxyprogesteron acetát) nepatří mezi ty látky, které by současná česká legislativa povolovala pro výrobu potravin. Pokud by kterýkoli výrobce hodlal látku MPA při výrobě nebo distribuci potravin použít, musel by požádat o souhlas Ministerstvo zdravotnictví. Bez platného souhlasného stanoviska MZd ČR není možné legálně takové potraviny uvádět do oběhu. Česká zemědělská a potravinářská inspekce nemá žádné informace o tom, že by takovéto souhlasné stanovisko bylo vydáno.
Česká zemědělská a potravinářská inspekce v současné době prověřuje, zda podezřelé potraviny nemohly být dovezeny také do České republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down