21.02.2002 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nepřehazujeme si čínská kuřata přes hranici

Žádná kuřata z Číny se do ČR nedováží a již léta ani dovážet nesmějí. Proto také Státní veterinární správa ČR žádný další zákaz ani vydat nemusela tak jako například EU nebo třeba Slovensko, kde dovoz povolili od léta loňského roku. V návaznosti na poznatky ze zemí EU v souvislosti s kontaminací krevet chloramfenikolem jsme zakázali dovozy korýšů a ryb zpracovávaných na pevnině. Dovozy králičího masa do ČR byly zkontrolovány na obsah cizorodých látek a vše bylo shledáno v pořádku.

Bohužel jsme zaznamenali v deníku SME, který vychází na Slovensku, v souvislosti s Čínou, kuřaty a ČR některé nesrovnalosti. Není například přesné, že jsme dovozy masa testovali a nezakázali, toto se týká pouze králičího masa. A dále je přinejmenším iluzorní tvrzení v článku z 13. února, že české (a maďarské) firmy dovážejí na Slovensko čínské drůbeží maso neodpovídající slovenským zdravotním normám, a to údajně přes země EU. Tato nehorázná spekulace samozřejmě potažmo obviňuje naše kolegy z členských zemí EU, neboť oni ve veterinárním osvědčení pro vývoz do ČR certifikují, že se jedná o drůbeží maso jehož původ je v členských zemích EU.
Podle Státní veterinární správy ČR se principiálně ani prakticky z ČR nesmí vyvážet do jakékoli země žádné veterinární zboží, které je zakázáno dovážet k nám.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down