12.04.2007 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neznámý svět drobných savců

Výstava probíhá v Krajském muzeu v Chebu do 10. června.

Návštěvníci se mohou seznámit s fotografiemi a vycpaninami všech 58 druhů drobných savců žijících v ČR. Výstavu provází soutěž o cenu pro školy i dospělé návštěvníky.
Výstava, jejímž hlavním autorem je zoolog Národního muzea v Praze Miloš Anděra, je ojedinělá právě v celistvosti. Návštěvníci mohou vidět všechny hlodavce, hmyzožravce a netopýry žijící v České republice, včetně typických míst, kde žijí a místa jejich výskytu.
Drobní savci žijí převážně skrytým nočním životem. Pro návštěvníky z Chebska může být zajímavé, že například myš západoevropská, která je v západní Evropě poměrně rozšířená, žije na českém území pouze v malé lokalitě v okolí Aše.
Kromě poměrně běžných malých savců si návštěvníci mohou prohlédnout fotografie netopýrů nebo i drobných savců, kteří jsou už nyní vzácní. Například plch zahradní, který ještě před 50 lety byl běžný například na Šumavě, je dnes již velmi vzácný.
Fotografie kompletního souhrnu malých savců dával Miloš Anděra dohromady přes 20 let. Některé exponáty se mu podařilo nafotit přímo v přírodě, další zachytil ve svém domácím ateliéru pro drobné savce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down