19.03.2004 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nizozemec slíbil, že dá vše do pořádku

Holanďan Paulus Schmitz, v jehož chovu v Opočnici na Nymbursku zemřelo na nedostatečnou péčí šest prasat a dva býci, není policii neznámý. Nymburská policie Schmitze již v minulosti trestně stíhala v souvislosti s krádeží traktoru a nyní se ho chystá obvinit z týrání zvířat. Policie jej hodlá začít stíhat ve chvíli, kdy se jí podaří podezřelého muže kontaktovat.

Vedení Opočnice na špatné poměry v jeho chovu již několikrát upozorňovalo. Podobným způsobem Nizozemec údajně provozoval chov i na Královéhradecku. Zoufalé podmínky v opočnickém statku, který má nizozemský podnikatel pronajatý, odhalila kontrola veterinárních lékařů a policie minulý týden. Nalezená mrtvá zvířata ze statku v Opočnici na Nymbursku byla v sobotu odvezena do kafilérie. Poplatek za odvoz zaplatila obec a bude ho na Schmitzovi vymáhat. V neděli vedení obce při kontrole statku zjistilo, že zde zemřel další býk. Když se představitelům obce konečně podařilo sehnat chovatele, slíbil, že se zbylých jedenáct zubožených zvířat pokusí prodat nebo přemístit do důstojnějších podmínek. Podnikatel podepsal obci prohlášení, že stádu zajistí krmivo, do konce týdne kravín vyklidí a zaplatí také náklady za odvoz zvířat do kafilérie.
Holanďan je zřejmě bez peněz. Kravín měl pronajatý od správce konkursní podstaty bývalého družstva, už rok nezaplatil a dostal proto výpověď. Na následky Schmitzovy nedostatečné péče údajně zemřelo celkem dvacet prasat a čtyři kusy skotu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down