09.10.2003 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová forma BSE se objevila v Japonsku

V pondělí byla na nemoc BSE pozitivně testována kráva z prefektury Ibaraki, severně od Tokia, které bylo 23 měsíců. Japonští experti oznámili, že u ní byla zjištěna nová forma tohoto onemocnění. Japonský ministr zemědělství Jošijuki Kamei prohlásil, že celý případ musí důkladně prostudovat a konzultovat s experty. V Japonsku je to od září 2001 již osmý případ BSE, ale vůbec první v zemi, kdy se nemoc našla u krávy mladší než dva roky.

Nemoc má inkubační dobu dva až osm let. Předchozí případy v Japonsku byly u krav starých kolem pěti let. Pro experty je hádankou, jak se zvíře mohlo nakazit. Kráva se totiž narodila již v době, kdy Japonsko zakázalo používat jako krmení masokostní moučku, u které se předpokládá, že je zdrojem nemoci. Představitelé vlády dále dodali, že se snaží zjistit, zda je nový typ BSE přenosný na další zvířata.
Americké ministerstvo zemědělství po odhalení případu v Japonsku oznámilo, že si musí prostudovat detaily nového případu. Zpráva by tak mohla ovlivnit plány na opětovné otevření hranic pro dodávky živých krav z Kanady ve věku pod 30 měsíců.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down