22.04.2002 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová inspekce z Bruselu

Inspektoři Evropské komise kontrolovali minulý týden hygienu potravinářských podniků a dodržování registrace o pohybu hospodářských zvířat. Komise navštívila asi 15 provozů - mlékárny, jatka, drůbežárny a také zemědělská hospodářství a farmy, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben. Zhruba stejný počet kontrol by měl být podle něj proveden i v tomto týdnu.

Inspektoři se při kontrolách zpracovatelských podniků zaměřují jednak na provozy, které budou v okamžiku vstupu ČR do Evropské unie odpovídat legislativě unie, a jednak na závody požadující odklad pro splnění předpisů EU. O přechodné období požádalo 52 podniků, jejichž seznam ministerstvo zemědělství předalo do Bruselu.
Kontrolou registrace pohybu hospodářských zvířat inspektoři mimo jiné srovnávají údaje zjištěné na farmách s údaji v centrální evidenci Českomoravské společnosti chovatelů v Hradišťku. Negativní výsledky této prověrky by mohly nepříznivě ovlivnit přípravná jednání na vstup ČR do EU v oblasti zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down