Nová krmná aditiva pro prasata a skot

Na výstavě Agromek v Dánsku konané v lednu 2005 byla předvedena nová krmná aditiva určená pro prasata a skot.

VitAcid pro selata byl vyroben dánskou firmou Vitfoss. V přípravku, který zlepšuje růst a využití krmiva u mladých prasat, je kombinován vápník s anorganickými a organickými kyselinami. Má nižší schopnost vázání než tradiční směs křídy a organické kyseliny. Výrobek může být míchán do minerálních krmiv aniž by ovlivnil jejich fyzikální strukturu (tvořil hrudky); trvanlivost vitaminů ve směsi je vyšší.
Energris 338, určený pro selata v období sání uvedený dánským dodavatelem NutriScan A/S. Zdrojem snadno stravitelné energie pro nejslabší selata je laktóza a dextróza. Přípravek obsahuje i organické kyseliny a bakterie mléčného kvašení, které podporují zdravou střevní mikroflóru a omezují výskyt průjmů u sajících selat.
Největší finská krmivářská společnost Finska Foder (Suomen Rehu) je známá jako mezinárodní dodavatel kvasinek v přípravku Progut. Přípravek je vyroben z celých buněk určitých kmenů pivovarských kvasnic a slouží k úpravě střevního prostředí hlavně u prasat.
Progut byl v Dánsku uveden v nové podobě jako součást nového přípravku určeného především pro krávy stojící na sucho; výrobek zlepšuje imunitu krav a také imunitu narozených telat. Kombinovaný výrobek pod názvem Nya Aceton Dry with Progut obsahuje kvasničné kultury a je určen hlavně pro podporu imunitních složek v kravském kolostru. Obsahuje i propylenglykol, který zvyšuje dodávku glukózy kravám a spolu minerálními solemi iniciuje mobilizaci vápníku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *