26.07.2004 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová továrna na výrobu krmiv by měla stát v Česku

Z České republiky by se do dvou let měl stát jeden z největších výrobců krmiv pro psy, kočky a další domácí zvířata ve střední Evropě. Španělská společnost Dibaq zde totiž plánuje postavit továrnu na výrobu krmných směsí za zhruba 12 milionů eur, v přepočtu téměř 380 milionů korun. Uvedlo to dnešní vydání týdeníku Euro.

Nová provozovna by měla sídlit ve východočeských Helvíkovicích a měla by přinést práci 20 lidem. Předpokládaný měsíční objem výroby by měl činit kolem 10.000 tun, přičemž velká část bude určena na zahraniční trhy.
Dibaq již nyní investuje ročně do zvýšení objemu výroby, vývoje nových produktů a rekonstrukce objektů desítky milionů korun. V letech 1999 až 2003 to bylo téměř 60 milionů korun, letos se počítá s dalšími 20 miliony korun. Nová továrna zvedne tržby o 1,5 miliardy korun, přičemž ty letošní by se měly pohybovat kolem 316 milionů korun. V roce 2005 by pak měly vzrůst zhruba na 400 milionů korun.
Rodinná společnost Dibaq je jedním z největších producentů krmiv pro domácí miláčky v západní Evropě, na domácím španělském trhu dokonce největším.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down