20.08.2008 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová vyhláška pro malokapacitní výrobce

Zjednodušení prodeje potravin živočišného původu „ze dvora“

Podmínky pro tzv. „prodej ze dvora„ by měla usnadnit provozovatelům malých potravinářských firem v regionech nově definovaná vyhláška MZe. Předložený návrh se zabývá zjednodušením požadavků na přímý prodej výrobků malých a středních podnikatelů a provozovatelů farem, kteří vyrábí a zpracovávají potraviny živočišného původu. Návrh vyhlášky zmírňuje systém výjimek z veterinárních a hygienických požadavků pro některé podniky, závody a zařízení, která zacházející s potravinami živočišného původu, zejména která: a) používají tradiční metody při výrobě potravin, b) podnikají v regionech ovlivněných zvláštními zeměpisnými omezeními, c) pracují s malým objemem výroby, d) provozují jen maloobchodní činnost.
Vyhláška o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků pro některé potravinářské podniky dosud v ČR neexistovala. Při přípravě vyhlášky se zohledňovaly zkušenosti SVS a praktické zkušenosti z ostatních členských zemích, jako je Rakousko, Slovinsko a Německo. SVS chce ve spolupráci se zpracovateli vytvořit podmínky pro jejich podnikání, i když bude omezeno např. množstvím, druhem výrobků, popřípadě místem, kde bude možné produkty prodávat.
Nová vyhláška neznamená zmírnění standardů týkajících se zdravotní nezávadnosti potravin živočišného původu, které by mohly vést k ohrožení zdraví spotřebitelů. Návrh je nyní podroben legislativnímu procesu. V platnost by měla nová vyhláška vstoupit do konce letošního roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down