01.11.2017 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové poznatky v péči o zdraví paznehtů dojnic

V Zemědělském družstvu Nové Město na Moravě se 19. 10. 2017 sešla téměř stovka chovatelů skotu, veterinárních lékařů a paznehtářů na semináři s názvem „Aktuality ve zdraví končetin a paznehtů dojnic“. Tento seminář zorganizoval Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i., v rámci České technologické platformy pro zemědělství, která ho financovala.

 

Úvodem semináře všechny přítomné uvítala MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D., a to nejen z pozice hlavního koordinátora semináře, ale i z pozice fundovaného odborníka, protože úpravou paznehtů a řešením nálezů na prstech dojnic se jako expert roky intenzivně zabývá.

Hlavním přednášejícím semináře byl MVDr. Stefan Nüske, (AOR) z veterinární fakulty v Mnichově. Dr. Nüske vede Školní a výzkumný zemědělský podnik fakulty, kde se chová 140 krav (Fleckvieh a holštýn) s užitkovostí 9 500 – 10 000 l mléka za laktaci. Úpravě a ošetřování paznehtů a především praktické edukaci na tomto poli (i mezinárodně) se věnuje od roku 1992. V rámci semináře přednesl dva příspěvky, první se týkal funkční úpravy paznehtů a druhý nemocí paznehtů. Dále na semináři vystoupila i MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D. z VÚVeL s aktualitami z mezinárodní konference Lameness in Ruminants 2017 a také ing. Stanislav Staněk, Ph.D. z VÚŽV Praha Uhříněves, který se věnoval vlivu stájových technologií na zdraví paznehtů. Během celého semináře byl zajištěn velmi fundovaný a precizní překlad, kterého se ujal MVDr. Petr Fleischer, Ph.D.

Podrobnější informace najdete v listopadovém čísle časopisu Veterinářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down