Novela veterinárního zákona schválena

Vláda včera schválila novelu veterinárního zákona, kterou kabinet na svém jednání minulý týden odložil. Hlavním cílem novely je harmonizace našeho práva s Evropskou unií.

Nová úprava by měla podle Státní veterinární správy ČR vstoupit v platnost od 1. dubna příštího roku. Její součástí má být i 12 vyhlášek. „Připravovaná veterinární legislativa je nová zejména tím, že obsahuje hodně zmocňovacích ustanovení, která vymezují kompetence veterinární správy. To znamená, že se například zjednoduší přijímání mimořádných opatření,“ uvedl k tomu mluvčí SVS ČR Josef Duben.
Zákon upravuje zejména ochranu zdraví zvířat a lidí a zdravotní nezávadnost živočišných produktů, upřesňuje povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, výrobců a zpracovatelů produktů živočišného původu a obchodníků s těmito komoditami, podmínky dovozu a tranzitu zvířat a živočišných produktů ze zemí, které nejsou členy EU, a zpřesňuje systém veterinárních kontrol.
Dalších šest veterinárních vyhlášek, které se budou týkat například obchodu a umísťování zboží na společném trhu, se bude připravovat v příštím roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *