17.04.2002 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela vylepší novelizovanou vyhlášku

Nejasnosti v zákoně způsobují vítr v peněžence. Zřejmě velmi málo srozumitelná formulace ve vyhlášce Ministerstva zemědělství č. 441/2001, která novelizuje vyhlášku č. 287/1999 způsobila, že zcela nelogicky platily jatky „po pracovní době“ kromě dvojnásobku za vyšetření masa (dvakrát 20 korun) i dvojnásobek za vyšetření skotu na BSE.

Ve zmíněné novele č. 441 z prosince 2001 totiž zahrnulo ministerstvo cenu vyšetření skotu na BSE, tehdy 1500 korun, do ceny prohlídky masa, která činila 20 korun, čímž se celková částka zvýšila na 1520 Kč.
Zároveň touto novelou uložilo Ministerstvo zemědělství ČR orgánům veterinárního dozoru vybírat po pracovní době dané schváleným pracovním řádem jatek dvojnásobný poplatek za prohlídku masa, a to nikoli dvakrát 20 korun (tj. 40 korun) ale dvakrát 1520 Kč, tedy 3040 Kč.
Státní veterinární správa ČR proto navrhla ministerstvu, aby při novele této vyhlášky stanovilo vybírání dvojnásobku pouze pro tu část poplatku za prohlídku masa, která se netýká vyšetření na BSE. Tedy lapidárně řečeno, vybírat po pracovní době dvakrát 20 korun plus JEDENKRÁT cenu vyšetření.
Někomu může přijít takovéto slovíčkaření zbytečné, je třeba si však uvědomit, že zákony mají váhu v dobrém i zlém, je nutné je brát vážně a dojde-li k nejasnosti, či dokonce k pochybení, je třeba zákon zodpovědně a rychle cizelovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down