21.01.2003 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání bude na programu jednání vlády

Na zítřejším zasedání bude vláda projednávat návrh novely zákona na ochranu zvířat proti týrání. Jejím cílem je zejména harmonizovat českou úpravu s příslušnými předpisy Evropské unie.

Novela nově upravuje odchyt toulavých zvířat, zvyšuje pokuty a doplňuje zákaz činnosti za přestupek či správní delikt spáchaný porušením zákona. Navrhovaná úprava dále například rozšiřuje povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, zavádí kontrolu jejich chovu a upravuje podmínky ustájení, včetně krmení a napájení.
Návrh vedle harmonizace s předpisy EU také reaguje na změny, které nastaly od roku 1992, kdy byla prvně samostatně přijata právní norma na ochranu zvířat proti týrání. Předkládaná verze novely podle MZe vychází z vládního návrhu, který Poslanecká sněmovna projednala předloni na podzim a vrátila ho vládě k dopracování.
I přes značné množství navrhovaných změn, přesně 111 novelizačních bodů, je návrh novely podle MZe nejvhodnějším řešením pro harmonizaci českého práva ochrany zvířat proti týrání ještě před vstupem ČR do EU. Nový zákon bude nutné vypracovat až po začlenění Česka do unie, uvedlo pro ČTK ministerstvo zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down