23.01.2003 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání vládou prošla

Vládě předložený návrh novely zákona na ochranu zvířat proti týrání byl na včerejším jednání kabinetu schválen. Předložená verze vycházela z vládního návrhu, který Poslanecká sněmovna projednala předloni na podzim a vrátila ho k dopracování kabinetu. Novela již harmonizuje českou legislativu s předpisy Evropské unie.

Návrh nově upravuje odchyt toulavých zvířat, zvyšuje finanční částky pokut a sankcí a doplňuje zákaz činnosti za přestupek či správní delikt, který je spáchán porušením zákona. Důležitým bodem navrhované úpravy je dále rozšíření povinnosti chovatelů hospodářských zvířat, zavedení kontroly chovu a novela rovněž upravuje podmínky ustájení.
Podle ministerstva zemědělství je novela i přes značné množství navrhovaných změn nejvhodnějším řešením pro harmonizaci českého práva ochrany zvířat proti týrání ještě před vstupem České republiky do unie. Nový zákon bude nutné vypracovat až po začlenění země do EU. „Jsou to směrnice, které se týkají chovu a zejména transportu zvířat,“ uvedl vicepremiér vlády Pavel Rychetský. Nařízení se však netýká ryb a prozatím drůbeže.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down