06.08.2003 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka na našem trhu Alavis MSM™+Glukosamin sulfát

Jedná se o kloubní veterinární přípravek, který je určený nejen pro psy, ale i pro kočky. Dováží se z Kanady, kde je dlouhá léta oblíben pro svou kvalitu a účinnost. Prestižní značka Alavis má své produkty k dispozici nejen v Kanadě, ale i v USA, Japonsku, Německu a Anglii. Nově se objevil v České republice.
Alavis MSM+Glukosamin sulfát je vyhledávaný zejména pro analgetické a antiflogistické schopnosti aktivní komponenty MSM (methylsulfonylmethan – organicky vázaná síra). Jedná se o hlavní derivát DMSO, který se v medicíně běžně užívá. Velkou výhodou MSM je, že na rozdíl od DMSO, je bez zápachu a chuti po síře. MSM (CH3)2SO2 vzniká oxidací DMSO (CH3)2SO a následnou destilací vzniká čistý 99,97% MSM. MSM je přírodní organicky vázaná síra, která se snadno zabudovává do organismu.
Cyklus MSM začína v oceánu, kde vodní řasy a fytoplankton uvolňují sirné sloučeniny, nazývané třetihorní dimethylsulfonické soli. Tyto soli jsou transformovány v DMS – dimethyl sulfid, vysoce těkavé sloučeniny. Oceánský DMS je druhým hlavním přírodním zdrojem síry v atmosféře. Prvním zdrojem je spalování fosilního paliva. Za přítomnosti ozónu a UV záření se DMS konvertuje na DMSO a MSM, jenž jsou oba, na rozdíl od DMS, rozpustné ve vodě. Zpět se navrací do půdy deštěm a následně jsou nasáty kořenovým systémem do rostlin. DMSO pro Alavis MSM™ se získává z lýka borovic.
Síra je biogenní prvek, který je obsažen v bílkovinách, je zapojen do procesu tvorby kolagenu typu II a glukosaminů. MSM má kromě účinku analgetického a antiflogistického také účinky vasodilatační a antiedematozní. Svými antioxidačními a detoxikačními účinky se podílí na odbourávání poškozené kloubní tkáně. Studiemi bylo prokázáno, že MSM chrání chrupavku před poškozování mediátory zánětu, jako je např. interleukin 1, prostaglandin E2, bradykinin a histamin, potlačuje jejich syntézu a tím zmenšuje jejich účinky při vzniku tepla, bolesti a otoku. Účinků MSM se využívá jako doplněk léčby degenerativního a zánětlivého postižení pohybového aparátu (artróza, artritida, dysplazie kyčelního kloubu, claudicatio, chronická myalgie), déle při odstranění svalových křečí a v menší míře také bolestí šlach. Navíc jako doplněk léčby lze MSM využít v alergologii a dermatologii.
Osvědčená je kombinace MSM a glukosamin sulfátu. MSM napomáhá glukosaminsulfátu v zabudování do struktur kloubní chrupavky. Glukosamin sulfát je součástí glykosaminoglykanů, které spolu s bílkovinami vytváří proteoglykany, které jsou nedílnou součástí mezibuněčné hmoty chrupavky. Tím hraje důležitou roli v metabolismu kloubní chrupavky a také synoviální tekutiny. Glukosamin sulfát přímo působí na chondrocyty a vykazuje vlastní protizánětlivé účinky. Chondrocyty na sebe váží vodu a chrupavka se stává pružnější a odolnější.
Kromě MSM a Glukosaminu sulfátu je v přípravku obsažen olej z brutnáku lékařského, kurkuma, boswelie a zázvor. Olej z brutnáku lékařského je bohatý na polynenasycenou mastnou kyselinu gama-linolenovou, která vykazuje pozitivní vliv na průběh zánětlivého postižení kloubů, snižuje produkci prozánětlivých cytokinů a reaktivních kyslíkových radikálů a tím i reaktivitu lymfocytů. Navíc slouží jako zdroj prostaglandinu E1, který zmírňuje riziko tvorby krevních sraženin a stimuluje činnost imunitního systému.
Multiherbální kompozice (zázvor, kurkuma, boswelie)
Mezi účinky zázvoru obecného řadíme antiflogistický, baktericidní, fungicidní, antipyretický, antivomitický a účinek proti nauzee. Dále zlepšuje proces trávení a aktivuje střevní peristaltiku. Antiflogistický účinek zázvoru je způsoben zásahem do metabolismu kyseliny arachidonové, kde zabraňuje tvorbě prozánětlivých prostaglandinů a brání činnosti enzymů cyklooxygenázy nebo 5-lipooxygenázy.
Kurkuma dlouhá působí antiflogisticky a má schopnost likvidovat volné kyslíkové radikály. Boswelie má antiflogistické účinky a podporuje výstavbu chrupavky.
Kloubní veterinární přípravek Alavis MSM™+Glukosamin sulfát je vhodné používat na zefektivnění léčby kloubních onemocněních, vzhledem k pomalému metabolismu kloubní chrupavky doporučujeme užívání nejlépe po delší časové období (cca 3 měsíce).
Více informací naleznete na www.alavis.cz nebo obdržíte od výhradního dovozce do ČR: PATRON, R. M., s. r. o., Korunní 129, 130 00 Praha 3, tel.: 271 737 908, fax: 267 317 292, e-mail: info@alavis.cz

Alavis MSM™+Glukosamin sulfát je k dispozici u velkodistributorů veterinárních léčiv.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down