16.06.2005 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový závod na krmiva vyroste na Ústeckoorlicku

S rozpočtem téměř 400 milionů korun plánuje česko-španělský výrobce krmiv pro domácí zvířata Dibaq vystavět nový závod v Helvíkovicích na Ústeckoorlicku. Stavba by měla začít již v příštím roce.

V Žamberku a okolí, kde firma působí, byla na konci dubna zhruba osmiprocentní nezaměstnanost. Na jedno volné pracovní místo připadalo více než 11 uchazečů o práci. Počet pracovníků by se měl ze současných asi 170 lidí zvýšit o další desítky zaměstnanců.
Firma loni mírně zvýšila tržby na přibližně 323 milionů korun. V prvním čtvrtletí tržby stouply již na více než 91 milionů korun a na konci roku se očekává růst na 400 milionů korun. Na růstu prodeje a tržeb se podle manažerky firmy Renaty Popelářové projevuje především zvýšený zájem o zdravou výživu zvířat, především psů a koček. Dibaq investoval sedm milionů korun do výroby zdravé výživy pro psy a kočky, dalšími dvěma miliony přispěla EU v rámci programu Eureka. Část produkce firma exportuje do Španělska, Ruska, na Ukrajinu, do Řecka nebo na Maltu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down