19.11.2012 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O nepovolené zeleni a jiných prohřešcích

Několik případů, které řešili veterinární inspektoři minulý týden.

 

Z vážnějších nedostatků, které zjistili veterinární inspektoři za uplynulý týden, lze uvést prokázání malachitové a leukomalachitové zeleně v tržních rybách, 4 kg zlikvidovaného métského salámu kvůli listerii, jedno prošlé kuře a špatně označené selátko a chybějící údaje u některých výrobků.

V ujčovském rybářském hospodářství (kraj Vysočina) byla při kontrole tržních pstruhů zjištěna nepovolená látka, a to malachitová a leukomalachitová zeleň, 3,72 mikrogramů na kilogram. Opatření: zákaz uvádění ryb do oběhu, uvolnění až na základě vyhovujících laboratorních vyšetření a samozřejmě pokuta.

V provozovně v Raspenavě (Liberecký kraj) inspektoři nařídili zlikvidovat 4 kg métského hrubozrnného cibulového salámu kvůli zjištěné listerií. I zde bylo zahájeno správní řízení za účelem uložení pokuty.

Při kontrole pardubické prodejny bylo zjištěno tříkilové selátko šunkové s nevyhovujícím označením a jedno „prošlé“ téměř dvoukilové kuře. Opatření: sele doznačit, kuře zlikvidovat a pokuta.

Špatně označené výrobky, chybějící etikety, údaje o skladování, popřípadě o době minimální trvanlivosti zjistili v Pardubickém kraji v tržnici ve Vysokém Mýtě (sýry), a v kraji Vysočina u prodeje výsekového masa hovězího a vepřového u Kralic nad Oslavou. Opatření: doznačit a pokuta.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down