O případ odrohování se zajímá i ombudsman

Přestupková komise klatovské radnice se minulý týden rozhodla, že Jiří Zelený, který před čtvrt rokem v zemědělském družstvu Dolany na Klatovsku odrohoval sto padesát krav porušil zákon na ochranu proti týrání zvířat a udělila mu pokutu. Veterinář se proti rozhodnutí odvolá. Nyní bude celý případ prošetřovat krajský úřad. Ten může rozhodnutí přestupkové komise zrušit a vrátit je do Klatov k novému přešetření, nebo může rozhodnutí potvrdit. O záležitost se zajímá také ombudsman.

Jeden z členů přestupkové komise sdělil, že pokuta se pohybuje v horní polovině možné sazby, jejíž strop je deset tisíc korun. Podle Zeleného přestupková komise rozhodla na základě svých domněnek, výpovědi svědků jsou odlišné od toho, jak nakonec rozhodli, nikdo neprokázal, že by umrtvení neudělal, a proto se odvolává.
O případ se nyní zajímá také ombudsman Otakar Motejl, který chce vědět, jak se celá kauza vyvíjí. Věcí se zabývá také komora veterinářů, která může v krajním případě odborníkovi odejmout licenci.
Zemědělci si odřezání rohů objednali před čtvrt rokem kvůli možnému nebezpečí úrazů. Odborníci však už tehdy tvrdili, že podobný zákrok není běžný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *