18.02.2002 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O zdraví prasat

V sobotu 16. února uspořádala firma Dyntec s. r. o. v posluchárně Kliniky chorob velkých zvířat na VFU seminář věnovaný nejčastějším chorobám prasat. V odborném programu se vystřídaly přednášky věnované specifickým onemocněním s firemní prezentací vakcín pro prasata. Stejná akce se konala o den dříve ve Štramberku.

V úvodu MVDr. Bernardy představil novinky na trhu vakcín pro prasata Suivac APP proti aktinobacilové pleuropneumonii, Suivac ERY a Suivac ERY-IN proti července, Suivac PARVOERY-IN proti července a parvoviróze a Suivac EDT proti edémové chorobě prasat.
Jeden z příspěvků byl věnován diagnostice terapii a prevenci Streptococcus suis. Prof. Smola, autor příspěvku, jej označil za novou hrozbu ve velkochovech prasat. Tento mikroorganismus je adaptován především na prase, ale častým hostitelem je i člověk, u nějž patogen vyvolává meningitidu. K infekci prasat dochází před odstavem i po odstavu a onemocnění se klinicky projevuje polyartritidami, meningitidami, bronchopneumonií, polyserositidami a endokarditidou. Při léčbě jsou antibiotikem první volby peniciliny.
Prof. Hejlíček se zabýval hromadnými bakteriálními chorobami v chovech prasat – kolibacilózou, klostridiovými enteritidami, aktinobacilovou pleuropneumonií a dyzentérií - z pohledu klinické manifestace, léčby, tlumení a prevence těchto onemocnění.
Pracovníci firmy Dyntec s. r. o. potom blíže představili vakcínu Suivac APP , její použití, způsoby aplikace a dále demonstrovali čtyři případové studie z terénu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down