26.06.2002 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchod s hovězím mezi ČR a SR bude uvolněn

Na základě dohody mezi státními veterinárními správami České republiky a Slovenska se od 1. července 2002 zruší vzájemný zákaz dovozu hovězího masa mezi oběma státy. Od tohoto data bude tedy možné opět obchodovat se skotem, hovězím masem a výrobky z něj v obou směrech. „Zůstává v platnosti požadavek slovenské strany na to, aby maso z drůbeže a prasat pocházelo ze zvířat, která nebyla krmena masokostní moučkou z kadáverů," uvedl tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Slovensko navíc zrušilo na základě jednání ministrů zemědělství Jana Fencla a Pavla Koncoše minulý týden v Praze zpřísněné podmínky importu vepřového a drůbežího masa a výrobků z něj, které se týkaly používání růstových stimulátorů. Slovensko tak sladilo svůj požadavek s legislativou Evropské unie, aplikovanou i v České republice. Všechny podrobnosti týkající se uvolnění obchodu se skotem a hovězím dojednal včera Ústřední ředitel Státní veterinární správy Josef Holejšovský se zástupcem šéfa slovenské Státní veterinární správy Dušanem Hlinkou.
Zákaz dovozu hovězího platil mezi oběma zeměmi od začátku dubna. Česká strana tehdy zakázala dovoz hovězího masa kvůli stoupajícímu výskytu BSE na Slovensku. Slovenská strana zavedla stejné opatření několik dní poté a navíc zpřísnila podmínky pro import českého vepřového a drůbežího masa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down