04.05.2012 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchodní řetězce deklarovaly vůli odstranit nedostatky

Ústřední ředitel SZPI vyzval obchodní řetězce ke spolupráci, cílem kontrol není udílení pokut, ale zajištění kvalitních potravin, dodržování exspirační doby a zdraví lidé.

 
Státní zemědělská a potravinářské inspekce iniciovala po sedmi letech jednání u kulatého stolu s představiteli významných maloobchodních řetězců. Jednání se uskutečnilo
2. května 2012 v Brně. Dozorové orgány byly zastoupeny vedením SZPI a Státní veterinární správy, za obchodní řetězce se kulatého stolu zúčastnilo 29 představitelů top managementu významných subjektů na trhu.
Diskuse byla otevřená a převládla v ní věcná rovina. Ústřední ředitel SZPI Ing. Jakub Šebesta konstatoval, že cílem dozorových orgánů není uložit co nejvíce pokut, ale zajistit nápravu situace v prodejnách. Vyzval řetězce ke spolupráci, protože současná zjištění inspektorů v terénu neumožňují jiný než konfrontační postup. Zástupci dozorových orgánů dále uvedli, že pokud se stávající praxe nezmění, budou nuceni přistoupit ke změně výše navrhovaných pokut směrem vzhůru, protože jejich dosavadní úroveň zjevně nemá žádoucí výchovný efekt. SZPI také hodlá v blízké budoucnosti otevřít internetový portál, kde bude průběžně zveřejňovat seznam problémových prodejen a závadných výrobků.

Zástupci obchodních řetězců konstatovali, že zjištěné nežádoucí praktiky nejsou součástí jejich obchodní strategie a deklarovali svou vůli přijmout opatření, která v krátké době povedou k nápravě.

Zdroj : SZPI
Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí SZPI

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down