Obchodování s hovězím opět volnější

Následně po uvolnění dovozů hovězího masa a masných výrobků pro výživu lidí ze zemí EU s malým výskytem BSE, které platí od 5. září, lze od 1. října dovážet z těchto zemí i hovězí maso a výrobky z něj, popřípadě další produkty, a to pro výživu zvířat – tedy zejména krmení pro psy a kočky.

Jde tedy o maso a produkty původem ze skotu a ostatních přežvýkavců pro výživu masožravců, a to z Dánska, Finska, Lucemburska, Rakouska, Řecka a Slovenska.
Je to dobrá zpráva jak pro dovozce, tak pro samotné chovatele psů a koček. Místo na trhu se po zákazu dovozu všech produktů původem z přežvýkavců v souvislosti s BSE našim výrobcům nepodařilo zacelit a již byly zaznamenány signály, že začínají být problémy s uspokojením poptávky.
Připomínám, že nadále platí zákaz dovozu všech mouček kafilerního původu, jedinou výjimkou jsou moučky z králíků, kteří byli posouzeni jako poživatelní pro lidskou spotřebu a moučky vyrobené výhradně v Austrálii a na Novém Zélandě.
Další případné změny v obchodování živým skotem, hovězím masem a produkty z něj lze očekávat až po zasedání komise BSE, kterou svolává ministr zemědělství. Je totiž třeba vždy zodpovědně posoudit všechna případní rizika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *