08.10.2007 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchodování s potravinami živočišného původu a s živými zvířaty v EU

Veterinární legislativa, tranzitní veterinární povolení aj.

Při obchodování s potravinami živočišného původu i s živými zvířaty v EU, tj. v rámci intrakomunitárního trhu prakticky není problém. Základním požadavkem je splnění podmínek vyplývajících z veterinární legislativy, která je ve všech členských zemích stejná.
Při obchodování s nečlenskými, tzv. třetími zeměmi, musí vývozce splnit veterinární požadavky cílové země. Státní veterinární správa se snaží našim zájemcům o uplatnění jejich produkce na trzích nečlenských zemí pomoci, a to při vyjednávání veterinárních certifikátů zmíněných zemí, jako tomu bylo v případě Ruské federace apod., dále při zajišťování certifikace, aj.
Při prodeji produktů živočišného původu, zejména živých plemenných nebo jatečných zvířat do cílové země, si musí obchodník zjistit podmínky (například
tranzitní veterinární povolení) pro tranzit od země, přes kterou bude zásilka cestovat. Tak se v uplynulých dnech dostali do problémů vývozci skotu do Kazachstánu, kteří neměli povolení pro tranzit přes Rusko.
Při plánované cestě zboží živočišného původu je potřeba tranzitní zemi (její veterinární autoritu) požádat o tranzit, popřípadě o stanovení podmínek pro tranzit.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down