27.09.2002 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obhájce Velké pardubické dostal výjimku

Obhájce prvenství loňské Velké pardubické Chalco ze stáje Viktora Komárka se na základě výjimky udělené Jockey Clubem České republiky zúčastní i letošního 112. ročníku tohoto vrcholného závodu dostihové sezóny. Dostih odstartuje už v neděli 13. října.

Svěřenci trenéra Josefa Váni stačilo k zajištění účasti ve Velké pardubické přejít bezchybně kurs dostihu dlouhého minimálně 5000 metrů. Chalco však absolvoval pouze dostih v délce 4600 metrů. Proto výjimka spočívala ve snížení distance povinně absolvovaného dostihu na 4500 metrů. „Mělo by to být dostačující,“ uvedl pro ČTK trenér Josef Váňa. „Chalco měl sice v létě problémy se šlachou a vynechal část tréninkového období, ale nyní je už v pořádku,“ dodal Váňa.
„Výjimky by se neměly udělovat, ale na druhou stranu scházelo Chalkovi ke splnění podmínek pouze pár metrů,“ prohlásil prezident Jockey Clubu Václav Luka. „Navíc pokud by kůň nebyl zdravý, tak neprojde přísnou veterinární kontrolou před startem dostihu,“ dodal. „Rozdíl mezi požadovanou a absolvovanou délkou dostihu byl malý a nehraje žádnou roli. Proto doporučujeme výjimku. Navíc už v letošních pravidlech jsme chtěli uvést, že by vítěz velké měl automaticky zajištěn start v příští ročníku,“ prohlásil prezident Dostihového spolku Miroslav Petráň.
Zdroj: MfD

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down