27.01.2004 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obrana před případnými riziky je úměrná

Přesně tak, jak Státní veterinární správa avizovala, že postupuje v případě nebezpečných nákaz v souladu s postupem Evropské unie, tak i činí. Jelikož Evropská Komise svým rozhodnutím č. 2004/84/ES ze dne 23. 1. 2004 zakázala z Thajska dovoz veškerých ptáků, drůbeže i masa, učinila tak Státní veterinární správa dne 26. 1. 2004 též.

To znamená, že zákaz se týká Thajska, do odvolání, a to dovozu a tranzitu všech ptáků (exotických, okrasných i volně žijících), domácí drůbeže (vodní i hrabavé), příslušníků řádu běžců a dovozu živočišných produktů pocházejících z nich (tepelně neopracovaných). Zákaz se vztahuje i na dovoz a tranzit násadových a konzumních vajec a drůbežího masa, pocházejícího ze zvířat poražených po 1. 1. 2004.
(Tedy v souladu s rozhodnutím Komise SVS ČR umožní případný vstup zásilek drůbežího masa, pocházející ze zvířat poražených před 1. 1. 2004.)
Pokud by pohraniční veterinární kontrola zjistila dovoz nebo tranzit výše zmíněného zboží z Thajska, místně příslušná krajská veterinární správa tento dovoz nebo tranzit nepovolí.
Připomínáme, že jinak Státní veterinární správa všem zájemcům o dovoz veterinárního zboží vydává veterinární podmínky pro dovoz, tudíž samozřejmě i pro dovoz ptáků. V těchto podmínkách pak veterinární autorita země původu musí potvrdit, že v zemi se nevyskytla některá z nákaz vyjmenovaných jako obzvlášť nebezpečných, mezi které například patří i aviární influenza.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down