14.07.2021 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oči kočičí aneb specifika onkologických nálezů – review

Hašková P., Beránek J., Humpová J. Oči kočičí aneb specifika onkologických nálezů – review. Cat´s eye or specifics of oncological findings – review. Veterinární klinika 2021;18(3):146-158.

SOUHRN

Toto sdělení pojednává o četnosti onkologických nálezů v souboru 349 referovaných na oftalmologické vyšetření v letech 2019 a 2020. Podstatná část textu je věnována právě neoplastickým změnám, ať už primárním, nebo sekundárním, které mohou postihovat oko, případně oční adnexa. Jedná se o nálezy nepříliš časté, každopádně se zvyšující se úrovní péče a progresí diagnostických možností, lze očekávat, že budou nabývat na významu.

SUMMARY
This communication addresses incidence of oncologic findings which were obtained in 349 cases referred to ophthalmologic examinations in years 2019 and 2020. A substantial part of the text is dedicated to neoplastic changes, either primary or secondary, that can occur in the eye or in adjacent tissues. These findings are not very frequent but the increasing level of medical care using advanced diagnostic tools offers new possibilities in the clinical practice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down