14.08.2002 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odčervení psů a Lopatol

Odčervení psů a Lopatol®

Během celého života všichni psi bez ohledu na věk, plemeno nebo zvyky trpí začervením. Zároveň existuje riziko opakované nákazy – ostatní psi, potrava, blechy…
Infestace střevními parazity je velmi častá, ale vlastní přítomnost červů mnohdy chovatel vůbec nepozoruje. Naprosto typické je, že jenom malý počet psů je přiváděn do ambulancí s výrazným začervením (asi pouhá 2 %). Většina psů (98 %) potřebuje preventivní odčervování jako součást základní hygieny.

Proč použít Lopatol®?
Lopatol® s účinnou látkou nitroscanat spolehlivě působí proti všem dospělým i vývojovým stadiím střevních parazitů jako jsou Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala, Toxocara canis, Toxascaris leonina, Taenia species, Dipylidium caninum a při úpravě dávkování i Echinococcus granulosus. Vzhledem k tomu, že se psi mohou nakazit kdykoliv a zdroje nákazy mohou být různé, je absolutně nezbytné dodržovat pravidla pravidelného odčervení.
Štěňata by měla být odčervena ve 2., 4., 6. a 8. týdnu stáří a pak v měsíčních intervalech do věku 6 měsíců. Lopatol® je obzvláště vhodný pro odčervení štěňat při vakcinaci.
Dospělí psi by měli být odčervováni každé 3 měsíce, nejméně však jedenkrát za půl roku.
Chovné feny by pak měly být odčerveny ve stejné době jako štěňata.
V chovech psů se doporučuje vzhledem na vyšší možnost nákazy odčervovat 4-6krát ročně. Lopatol® je účinný již po jednorázové aplikaci. Tablety mohou být podány při krmení buď samostatné nebo schované v kousku masa nebo sýra. Podle váhy psa se podává Lopatol® 500 (1tbl/10kg) nebo Lopatol® 100 (1tbl/2kg). Tablety není nutné dělit pro malé psy nebo štěňata!
Celosvětově probíranou otázkou je rezistence rozličných chemických skupin antiparazitik. Většina přípravků je kombinací látek stejných lékových skupin.
Abychom zabránili nástupu rezistence, nebo ji oddálili, je třeba dodržovat účinné dávky léčiva (raději mírně předávkovat, než naopak), sledovat expirační dobu, ale hlavně zajistit rotaci antiparazitik, protože podávání stejných druhů přípravků umožňuje parazitům přežívajícím terapii stálý kontakt s léčivem a lepší adaptaci na jeho působení. Zde se Lopatol® nabízí jako vhodná ochrana před vznikem rezistence prostřednictvím své účinné látky – nitroscanatu, který je ze zcela odlišné lékové skupiny. Pouze jedinečná molekula nitroscanatu je účinnou látkou přípravku Lopatol®. Bezpečnostní koeficient tohoto přípravku je velmi vysoký (dokonce ani 40-ti násobné předávkování nemá zásadní vliv na zdraví psa).
Lopatol® lze aplikovat:
- štěňatům, začátek ve stáří dvou týdnů
- všem dospělým psům
- březím a kojícím fenám
- nemocným psům, dostávajícím jiné léky
Bezpečnost aplikace přípravku Lopatol® znamená, že ho lze podávat všem psům bez ohledu na věk, plemeno nebo kondici.
Nezanedbatelné je i hledisko cenové. Při pravidelné aplikaci nabízí Lopatol® nejlepší poměr mezi cenou a výkonem bez zdravotních rizik pro psa.
Závěrem bych chtěl zmínit, že pravidelné hygienické odčervení je důležité pro všechny vaše klienty.
Přestože je hygiena velmi důležitá a často diskutované téma, více než 80 % psů není odčervováno pravidelně.

Lopatol® je snadné, účinné, cenově přijatelné řešení, které zajistí lepší hygienické podmínky vašim pacientům.

MVDr. Dušan Navara
Novartis Czech Republic, s. r. o.
Sector Animal Health
Tel.: 0602 216012
V Olšinách 75, 100 00 Praha 10
Tel.: 02 81002390

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down