Odstřel divočáků

U Prahy v Mníšku pod Brdy je povolen odstřel přemnožených divokých prasat na louce Pivovárka uprostřed města. Výjimka ze zákona umožňuje myslivcům do konce roku 2018 odstřel černé zvěře na nehonebních pozemcích.

Povolení se vztahuje na zelený pás o rozloze asi tří hektarů v centru Mníšku, který využívají lidé k procházkám. V době odstřelu bude území obehnáno páskami. Divočáci se stahují do centra obce a příslušného okolí, kde nemají přirozeného nepřítele. Přestože jsou divočáci stříleni myslivci mnohem více než v letech předchozích, jejich stavy neklesají. První odstřely jsou naplánovány od 21. do 24. března vždy od 20:00 do 04:00 hodin. Myslivci budou mít k dispozici mobilní posed, a kvůli bezpečnosti budou střílet jedním směrem.

Přemnožená prasata v Mníšku volně chodí na náměstí, ke škole i školce. Poničené jsou louky a pole, ploty a zahrady rodinných domů. Největší škody páchají na nehonebních pozemcích. Místní lidé ve spolupráci s myslivci iniciovali v minulosti rozsáhlé řízené naháňky na území od Mníšku po Vltavu a od Zbraslavi za Dobříš a instalovali odchytové klece.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *