27.09.2004 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odvolán, nebo ne

Zatímco ministr zemědělství Jaroslav Palas minulý čtvrtek v televizi potvrdil, že odvolá ústředního ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského, mluvčí ministerstva Martin Severa den nato tuto zprávu popřel. Odmítl přitom blíže komentovat Palasovo předchozí vyjádření. Odvolání je podle vyjádření Martina Severy pro Hospodářské noviny jen jednou z variant dalšího vývoje.

Ministr jako důvod pro Holejšovského odchod uvedl nespokojenost s jeho prací a zejména to, že bez konzultace zrušil Státní veterinární ústav v Brně. Holejšovský podle ministra tvrdil, že ústav pracuje dlouhodobě ve ztrátě. Palas prezentoval pozdější kontrolou finančního úřadu, která ukázala, že hospodaření ústavu v minusu není. Podle Holejšovského tato kontrola na špatné ekonomice ústavu nic nezměnila. Ukázalo se totiž, že pro vylepšení výsledku ústav zahrnul do svého hospodaření tři a půl miliónu korun, které ve skutečnosti do aktiv nepatří.
Potravináři, kteří kvůli tlaku veterinářů na dodržování nových hygienických norem unie před časem Holejšovského kritizovali, nyní důvody k jeho odchodu nevidí. Prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík by s hodnocením počkal do října, kdy k nám přijde další prověrka z Evropské unie. Ta ukáže, jak důsledně veterináři zajistili dodržování nových norem.
S ministrem by Holejšovský měl mluvit v příštích dnech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down