25.05.2005 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

OIE stanovila mezinárodní standardy pro welfare zvířat

Delegáti setkání Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE, World Animal Health Organisation), ze 167 členských zemí, včera v Paříži odhlasovali globální standardy pro přepravu a porážku zvířat.

Přijetí těchto historicky vůbec prvních pravidel během 73. zasedání OIE znamená pro členské země základ ve zlepšení welfare miliard hospodářských zvířat, jenž jsou každoročně po celém světě přepravována a porážena.
Standardy se týkají:
* Přepravy po moři
* Přepravy po souši
* Porážek pro konzumaci
* Porážek v rámci kontroly nemocí
Hlasování následovalo po recepci CIWF (mezinárodní organizace pro ochranu hospodářských zvířat) v pondělí večer. Recepce se zúčastnilo 300 delegátů. Těm byl promítnut nový film "Animal Welfare: The World Is Watching"/"Welfare zvířat: Svět se dívá". Film obsahuje žádosti občanů z každého kontinentu, ktgeří žádají přijetí standardů pro welfare - ochranu zvířat a záběry ukazující úděsné podmínky, ve kterých žijí miliony koní, prasat, dobytka a ovcí a celkově všechna hospodářská zvířata, která podstupují nějaký transport.
Navíc byly předány tisíce pohlednic občanů z celého světa na nichž je žádáno zavedení celosvětových standardů. Pohlednice byly předány Dr. Bernardu Vallatovi, Generálnímu řediteli OIE.
Přijetí celosvětových standardů v oblasti welfare zvířat má veliký význam pro všechna hospodářská zvířata, která běžně trpí během transportu a při porážce po celém světě. CIWF, Evropská koalice pro hospodářská zvířata včetně Společnosti pro zvířata žádala OIE po mnoho let, aby přijala takovéto standardy a jsme velice rádi, že se tak po letech stalo.
Standardy budou platit pro 167 zemí až budou formálně přijaty v pátek 27. května.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down