24.04.2003 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Omezení přepravy drůbeže v Nizozemsku a Belgii trvá

Až do 12. května prodloužil včera Stálý výbor Evropské komise pro otázky zdraví živočichů a potravního řetězce omezení týkající se dopravy drůbeže a vajec v Nizozemsku a v Belgii. Prodloužení restrikcí znamená, že země nesmějí vyvážet živou drůbež, vejce na líheň, ani drůbeží stelivo. Zákaz platí s výjimkami i pro jejich přepravu uvnitř země.

Od 28. února zasáhla chřipka v Nizozemsku už 233 zemědělských usedlostí, dalších 23 je zřejmě kontaminováno, utraceno už bylo 18 milionů kusů drůbeže na tisícovce farem.
Nizozemsko musí také zajistit, že v karanténních zónách, které obklopují kontaminované oblasti, dojde k co nejrychlejší likvidaci drůbeže. Vepři žijící na dotčených farmách se budou muset podrobit testům na přítomnost viru. V případě pozitivních nálezů je nelze přepravovat z farem na porážku.
V Belgii se nemoc poprvé vyskytla 15. dubna, do nynějška existují tři ohniska a dvě podezřelá místa. Omezení přepravy drůbeže a vajec pro Belgii prodloužila komise do 10. května, i tam budou platit ustanovení o testování prasat.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down