27.06.2002 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osud týraných krav už byl vyřešen

Prázdnotou zeje kravín zkrachovalého zemědělského družstva v Oseku nad Bečvou na Přerovsku, ve kterém podle veterinářů rolníci týrali zvířata hladem a žízní. Několik krav skončilo na jatkách, část jich prodali soudní exekutoři a část odvezli zemědělci jinam. Informuje o tom Olomoucký den.

Starosta Oseku nad Bečvou Otakar Heryán listu uvedl, že dobytek se zpět zřejmě nevrátí. Zemědělci nechali šest kusů dobytka porazit a stejný počet převezli na sanitní porážku. Podle soudního exekutora Radana Kuči bylo zhruba 20 krav rozprodáno zájemcům v dražbě. Zbylou část padesátihlavého stáda převezli zemědělci na pastvu na Valašsko.
Případ týrání krav řeší radnice jako přestupek, za který hrozí družstvu peněžitá pokuta. Neutěšený stav v družstvu trval už řadu měsíců. Poté, co přišlo díky statisícovým dluhům u Severomoravské energetiky o elektřinu, přestaly v kravíně fungovat stroje na dojení a krmení. Protože zaměstnanci nebyli schopni říct, jak bez proudu zajistí napájení a dojení skotu, obrátila se obec na veterinární inspektory z Přerova.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down