07.02.2003 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Palas stále tají důvod odvolání Záliše

Neprůhledné hospodaření se pravděpodobně stalo osudným exřediteli Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem Norbertu Zálišovi. Například v roce 2001 prodal podle dokladů ročky a dvouleté koně jen za dvacet tisíc korun za jednoho. Přičemž samotná účetní hodnota narozeného hříběte je více než trojnásobná.

Cenou určoval Záliš sám a o tom, že byl v Kladrubech neomezeným pánem, se v odborných kruzích mluvilo celých jedenáct let jeho působení. Ministr zemědělství Palas důvod jeho odvolání stále tají. Svým rozhodnutím překvapil i bývalého ministra Fencla, který Záliše vždy podporoval
„Tři dny před odvoláním - když už se o něm dozvěděl - stačil prodat deset teplokrevných koní majiteli, kterému už v minulosti prodal několik koní za velmi výhodnou cenou," vznáší další obvinění jeden z největších kritiků Záliše, poslanec Miloslav Kučera (ODS), jenž hospodaření hřebčína označil za katastrofální.
Nedostatky v účetnictví odhalil už v roce 2000 i Nejvyšší kontrolní úřad: nedodržovaly se podmínky pro využívání státních dotací (ročně jde o pětatřicet milionů korun), nevedla se například ani žádná evidence předmětů kulturní hodnoty. „Díky tomu vyměnil zrenovovaný historický kočár za tři nehodnotné bryčky, které pak nechal shnít," přidává příklad bývalý zaměstnanec hřebčína Oldřich Kalousek.
Sám Záliš informace o pochybném hospodaření považuje za štvanici na svou osobu. V minulosti řekl, že se ho snaží odstavit lidé, kteří mu závidí slávu a úspěch.
Zdroj: MF DNES

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down