10.02.2003 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pes, který pokousal hlídače, měl vzteklinu

Na infekčním oddělení nemocnice v Komárně minulý týden v pátek hospitalizovali hlídače stavebního družstva Stavba v Bátorových Kosihách, kterého pokousal toulavý pes. Veterinární vyšetření prokázalo, že pes měl vzteklinu.

Na infekčním oddělení okresní nemocnice v Komárně hospitalizovali letos už jedenáct pacientů pokousaných vzteklým zvířetem. Okresní epizootolog Regionální veterinární a potravinové správy v Komárně Štefan Miholics řekl, že veterinární správa informovala občany regionu, vydala veterinární opatření na kontrolu chorob zvířat a nařídila vakcinaci všech masožravců proti vzteklině. „V našem regionu enormně stoupl počet vzteklých lišek. V současné době se vyskytují ohniska vztekliny s přírodním charakterem v oblasti Pribety, Marcelovej, Čalovci, Svätom Petre, Moči, Číčove a Radvani nad Dunajom. Přenašeči onemocnění jsou převážně lišky, avšak choroba nebezpečná i pro člověka se projevila už i u toulavých psů a koček,“ uviedol Miholics pro Tiskovou agenturu Slovenské republiky.
„Pacienta hospitalizujeme na 5 až 6 dnů, v případě, že se u zvířete potvrdí vzteklina, podáváme antirabické sérum a očkujeme proti vzteklině," uvedla primářka infekčního oddělení NsP v Komárně Helena Kuchtová.
Zdroj: Tisková agentura SR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down